Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
FINLAGGAN OLD RESERVE | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.

FINLAGGAN OLD RESERVE

  • Subiektywne wrażenie


  • FINLAGGAN OLD RESERVE

    Finlaggan to prawdziwa ciekawostka. Oficjalnie nie wiadomo z jakiej destylarni pochodzi. Nie wiadomo ile ma lat i nie wiadomo kto ją destyluje.

    Wiadomo, że powstała na wyspie Islay w Szkocji. Na butelce jest napisane, że wytwarza ją jedna z najlepszych szkockich destylarni. Która? Nie wiadomo. Niektórzy mówią, że to „tajemniczy” Lagavulin. I to w zasadzie wszystko, co wiadomo. Wiadomo także jak smakuje – a kto nie wie, niech szybko sprawdzi zanim whisky w równie tajemniczy sposób zniknie. A spróbować warto, bo jest naprawdę bardzo – napiszę ponownie – bardzo dobra. Ma również bardzo dobrą cenę – około 140 PLN za butelkę. Jest torfowa, dymna, czuć sól morską. Faktycznie trochę przypomina Lagavulin ale… jest słodsza i delikatniejsza. Tyle wiem – reszta to tajemnica wyspy Islay.
    Butelka 0,7 L, 40% VOL. Cena około 140 PLN.

wróć do katalogu