Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
DIMPLE 15 Y.O. | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.
  • Subiektywne wrażenie


  • DIMPLE 15 Y.O.

    Wystarczyło wymieszać trochę Glenkinchie, Linkwood oraz jakieś trzydzieści innych gatunków whisky i voilà – mamy Dimple. Oczywiście potem zamknięto tą miksturę na 15 lat w dębowych beczkach.

    Zwartość butelki, którą ostatnio otworzyłem spotkała się z beczką mniej więcej w czasie, kiedy moją głowę zaprzątało głównie wyrywanie się z domu na całonocne imprezy. Dimple powstało 1888 roku pod skrzydłami Johna Aloysiusa Haiga. Dziś uważana jest za czwartą najpopularniejszą whisky na świecie. Produkowana jest w najstarszej destylarni w Szkocji – The House of Haig.

    Nazwa Dimple pochodzi od kształtu butelki, charakterystycznej karafki z wgłębieniem (po ang. dimple). Złota siateczka oplatająca butelkę, miała pierwotnie chronić korek przed wypadnięciem podczas transportu morskiego. Dziś przypomina o wielowiekowej tradycji destylarni rodu Haig. Dimple to smak zdecydowanie łagodny. Przenikają się nuty karmelu, kwiatów i orzechów. Wykończenie jest torfowe. Całość kompozycji wypada bardzo dobrze. Dimple ma swój unikalny charakter i zdecydowanie brak jej „nijakości” co należy traktować jako dużą zaletę. Niezdecydowanym polecam.
    Butelka 0,7 L, 40% VOL. Cena około 180 PLN.

wróć do katalogu