Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
DEWAR'S WHITE LABEL | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.

DEWAR’S WHITE LABEL

  • Subiektywne wrażenie


  • DEWAR’S WHITE LABEL

    O whisky spod znaku John Dewar & Sons już pisałem. Szczerze przyznam – whisky tej marki coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu że w kwestii mieszania destylarnia nie ma sobie równych. Dewar’s White Label to naprawdę udany „blend”.

    Stworzony został w 1899 praz pierwszego Master Blender, A.J. Camerona. W jego składzie znajduje się 40 szkockich single maltów. Dziś za smak odpowiada Stephanie Macleod – jedna z niewielu kobiet w tej branży. White Label to naprawdę udana whisky. Moim zdaniem jest lepsza od Chivas Regal, Johnnie Walker i Balantines razem wziętych. Tak z zasady. Nie zamierzam być obiektywny. Kompozycja smaków jest bardzo zbliżona do Dewar’s 12 Y.O. Co należy traktować jak zaletę. Wykończenie jest trochę łagodniejsze, jednak charakterystyczny wrzosowo – miodowy smak pozostał. Warto po nią sięgnąć.
    Butelka 0,75 L, 40% VOL. Cena około 60 PLN.

wróć do katalogu