Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
GLENDRONACH 12 Y.O. | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.

GLENDRONACH 12 Y.O.

  • Subiektywne wrażenie


  • GLENDRONACH 12 Y.O.

    Istnieją whisky, które smakują po prostu. Nie są przesadnie porywające w smaku i nie można im wiele zarzucić, a mimo to zapamiętuje się je bardziej niż inne. Są zwyczajnie smaczne. Najczęściej otwarcie butelki zaskakuje bardziej, niż można było się spodziewać. Na plus oczywiście. GlenDronach to właśnie taki przypadek.

    Whisky o aromacie sherry, słodkawa w smaku z miodowym, śmietankowym finiszem. I… tyle chyba wystarczy, żeby piło się ją łatwo i przyjemnie. Oczywiście są też inne śmietankowo – miodowe whisky, ale ta akurat bardziej zapadła mi w pamięć. To świetna whisky dla początkujących. Nie ma w sobie nic, co mogło by zniechęcać. Pijąc ją, można sobie wyobrazić, że siedzimy latem w lokalu z przytulnym ogródkiem i bez pośpiechu obserwujemy otaczający nas świat. Jest w sam raz ciepło, wieje przyjemny wiatr, nigdzie nie musimy iść. Obrazek prawie jak z włoskiej prowincji. Kto mógłby tego nie lubić? Oto cały GlenDronach.

    Gorzelnia mieści się w dolinie Forgue przy miasteczku Huntly. Licencję uzyskała w 1826 r. Podobno James Allardice podczas promowania GlenDronach poznał dwie damy lekkich obyczajów, którym tak spodobała się jego whisky, że pomogły mu zdobyć „dobrą reputację” w pubach na głównym trakcie edynburskiej starówki. Nie od dziś wiadomo, że najlepsza reklama to reklama z polecenia znajomego. Dołączam się i również polecam.
    Butelka 0,7 L, 43% VOL. Cena około 160 PLN.

wróć do katalogu