Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
ABERLOUR 16 Y.O. | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.

ABERLOUR 16 Y.O.

  • Subiektywne wrażenie

  • ABERLOUR 16 Y.O.

    Starsza siostra Abelour 12.Y.O. Od starszych zawsze oczekuje się więcej. Zanim otworzyliśmy butelkę przez chwilę zastanawialiśmy się jaka będzie. Bardziej zbalansowana i delikatniejsza, czy może bardziej korzenna i treściwa? Jak jest naprawdę?

    Abelour 16 Y.O. w procesie dojrzewania zgubił część swojej harmonii. Niestety. Szczerze mówiąc po 16 letniej wersji spodziewałem się nieco więcej. Jest bardziej treściwa niż 12 Y.O. co oznacza, że mniej jest „łagodności i słodyczy”. Po wakacyjnej, łatwej i przyjemnej Abelour 12 Y.O., 16 Y.O. jest „ostrzejsza i surowsza”. Blondynka w kwiecistej sukience o niebieskich oczach zmieniła się w fankę Green Day. Nie jest to szczególnie udana transformacja – w zestawieniu z jej 12-letnią edycją wybrałbym młodszą, smaczniejszą i… tańszą. W cenie Abelour 16 możemy dostać Taliskera Port Ruighe, który jest co najmniej 2 razy lepszy. Co zatem wybrać „zamiast”? – Młodszą siostrę.

    Butelka 0,7 L, 40% VOL. Cena około 250 PLN.

wróć do katalogu