Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
ARDMORE | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.
  • Subiektywne wrażenie

  • ARDMORE

    Gorzelnię Ardmore postawił w 1898 Adam Teacher dla firmy William Teacher & Sons. Rozbudowywano ją w latach 1955 i 1974. Nie bez przyczyny – Ardmore to główny składnik whisky mieszanych Teachera.

    Jeśli komuś przypadły do gustu mieszanki Williama Teachera powinien, nawet dla zasady, spróbować ich głównego składnika. Ci którzy nie przepadają za mieszankami też powinni spróbować, ponieważ Ardmore zaskakuje naprawdę pozytywnie. Jest to słodkawa whisky o maślanym smaku połączonym z miodowo–korzennymi nutami. Niezbyt torfowa i niezbyt dymna, w sam raz na majówkę. Jeśli planujemy spędzić ją np. wylegując się na młodej, zielonej trawie, Ardmore będzie dobrze pasował do sytuacji. Spodoba się fanom whisky lekkich, łatwych i przyjemnych. Poleciłbym ją zamiast dość popularnej Glenfiddich 12 Y.O. Ardmore jest zdecydowanie ciekawsza.

    Butelka 0,7 L, 46% VOL. Cena około 150 PLN.

wróć do katalogu