Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
ABERLOUR 12 Y.O. | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.

ABERLOUR 12 Y.O.

  • Subiektywne wrażenie

  • ABERLOUR 12 Y.O.

    Mam pewną słabość do słodkich whisky. Może dlatego, że są „łatwiejsze” dla podniebienia. Whisky dymne i torfowe często wymagają odrobienia lekcji zanim się do nich siądzie. Słodkie są po prostu przystępne.

    Oczywiście istnieją trunki lepsze i gorsze w każdej kategorii, jednak generalnie można przyjąć zasadę, że whisky treściwe i dymne to półka dla bardziej zaawansowanych. Doskonale widać to również na półkach sklepowych, gdzie większość butelek zawiera smaki kwiatowe, miodowe i owocowe. Taki też jest Abelour. Lekki, łatwy i przyjemny. Mało dymny, za to bardzo miodowy. Kojarzy mi się z latem i słoneczną pogodą. Sam raz na imprezę, gdzie oprócz równo skoszonego trawnika jest także basen i leżaki. Abelour nie wymaga specjalnego skupienia ani odrabiania zadań domowych. Jest jak początek wakacji, kiedy wszystko co trudne i ambitne ląduje w kącie, a jedyne co nas interesuje to dobra zabawa zanim pogoda się popsuje.

    Gorzelnia Abelour mieści się we wsi o tej samej nazwie. Założył ją w 1879 James Fleming, którego motto brzmiało: „Let the deed show” (Niech zaświadczą czyny). Czyny gorzelni Abelour świadczą o niej bardzo dobrze – Abelour to udana whisky.

    Butelka 0,7 L, 40% VOL. Cena około 160 PLN.

wróć do katalogu