Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
ARRAN MALT PORT FINISH | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.

ARRAN MALT PORT FINISH

  • Subiektywne wrażenie

  • ARRAN MALT PORT FINISH

    Dobrze jest w samym środku zimy, mrozu, śniegu i tworzących się zasp przypomnieć sobie jak wygląda ciepły, letni dzień. Leniwy ciepły dzień. Na chwilę zapomnieć, że za oknem mroźna zawierucha.

    Trochę pomaga w tym Arran Malt Port Finish. Po początkowym, około ośmioletnim, dojrzewaniu w tradycyjnych dębowych beczkach został wykończony w wyselekcjonowanych, portugalskich beczkach po porto. Destylarnia twierdzi, że Master Distiller, James MacTaggart, monitorował okres wtórnego dojrzewania, aby zapewnić doskonałą równowagę pomiędzy beczkami porto a słodko-owocowym aromatem Arran Malt. Muszę przyznać, że udało mu się to naprawdę nieźle. Jeśli lubi się słodkie whisky z charakterem, Arran to propozycja warta uwagi. W aromacie czuć wanilię, dojrzałe owoce cytrusów, susz i orzechy. Odrobina wody dodatkowo uwalnia mandarynki, krówki i trochę miodu. Arran Malt mógłby być jak cukierek Werther’s Original: „słodki…, śmietankowy…” Przywracający same dobre wspomnienia. Szczerze mówiąc trochę taki jest. I podobnie jak z dobrym cukierkiem – nie warto zjadać od razu całej paczki – lepiej delektować się powoli.
    Butelka 0,7 L, 50% VOL. Cena około 200 PLN.

wróć do katalogu