Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
SINGLETON SUNRAY | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.

SINGLETON SUNRAY

  • Subiektywne wrażenie


  • SINGLETON SUNRAY

    Fenomen whisky Singleton polega na tym, że skupia ona trzy różne destylarnie pod jedną marką. Whisky z tych destylarni nigdy nie pojawia się jednocześnie w tym samym regionie świata. Trzy destylarnie dostarczają whisky w trzy osobne regiony: The Singleton of Dufftown dostępny jest w Europie, Singleton of Glendullan w Północnej Ameryce, a Singleton of Glen Ord w Południowo – Wschodniej Azji. Sunray to jedno z dwóch nowych wydań whisky z Dufftown, które ukazały się w 2014 roku.

    Destylaty tej whisky leżakowały w beczkach po bourbonie wykonanych z białego dębu. Jest to młoda whisky, która nie posiada określonego wieku. Ta młodość odbija się w smaku i potwierdza, że dobra whisky powinna mieć co najmniej 10 lat. Mimo zdecydowanej miodowo – waniliowej słodyczy whisky brakuje głębi. Sunray jest słodki, lekki i… koniec. Tak po prostu. Singleton kończy się nagle jak pieniądze, które postanowiliśmy wydać na dobrą zabawę. Nigdy nie starcza ich na wszystko. W połowie imprezy portfel z reguły jest już pusty i szukamy karty kredytowej. Mimo tego, Sunray to udana whisky. Świetnie uzupełni wakacyjne wrażenia i podobnie jak urlop – skończy się za szybko.
    Butelka 0,7 L, 40% VOL. Cena około 170 PLN.

wróć do katalogu