Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
GLENFIDDICH 12 Y.O. | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.

GLENFIDDICH 12 Y.O.

  • Subiektywne wrażenie


  • GLENFIDDICH 12 Y.O.

    Noworoczne postanowienia dobrze jest przypieczętować. Chociażby po to żeby odpowiednio zacząć. Potem będzie można wspominać udany początek nawet jeśli w postanowieniu nie wytrwamy.

    Ponieważ tegoroczna zima jest (póki co) dla większości szara i brudna, proponuję coś w odcieniach wiosenno – letnich. W trawiasto zielonym opakowaniu znajdziemy Glenfiddich – whisky lekką, słodką i owocową, z aromatami kwiatowymi. Wiosna w pełni. Glenfiddich Special Reserve 12 Y.O. to najbardziej dostępna wersja. Istnieje także bardziej torfowa Glenfiddich Caoran Reserve (dojrzewająca w beczkach z regiony Islay) oraz Glenfiddich Solera Reserve (dojrzewająca w 3 rodzajach beczek, kupażowana w kadzi z dębu europejskiego – Solera).

    Spotkałem kiedyś pewnego bardzo zmęczonego gentlemana, który unosząc z wysiłkiem głowę znad baru stwierdził: „…wchodzi… ekhm, khm… bez popity…” O tyle trafna uwaga, że Glenfiddich najlepiej spożywać jest bez dodatków. Ewentualnie można ją rozcieńczyć wodą źródlaną. Każdy inny sposób będzie, delikatnie mówiąc, nierozsądny.
    Butelka 0,7 L, 40% VOL. Cena około 140 PLN.

wróć do katalogu