Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
GLEN GRANT THE MAJOR'S RESERVE | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.

GLEN GRANT THE MAJOR’S RESERVE

  • Subiektywne wrażenie


  • GLEN GRANT THE MAJOR’S RESERVE

    Tym razem coś z niższej półki. Szczerze: z najniższej. Glen Grant The Majors Reserve to chyba najtańszy single malt na rynku. Można go kupić już w okolicach 70 PLN. I… właśnie tyle jest warty.

    Na butelce nie ma wieku. Podobno jest to whisky 5 letnia. Bezpiecznie należałoby założyć, że spełnia minimum dla whisky – czyli 3 lata. Na tle innych to jeszcze gołowąs. Brak wieku można byłoby wybaczyć gdyby nadrabiał smakiem tak jak np. Finlaggan. Niestety w tym wypadku nie ma czego wybaczać. W smaku jest „szrostki” i alkoholowy. Można powiedzieć: surowy. Niewiele się tam dzieje. Glen Grant jest nijaki: ani słodki ani treściwy. Fakt, że to single malt wcale nie ratuje sytuacji. Można go zabrać na wieczór do dalszych znajomych znajomych i unikać odpowiedzi na pytanie: „Kto przyniósł tą whisky?”.
    Butelka 0,7 L, 40% VOL. Cena około 70 PLN.

wróć do katalogu