Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
CAOL ILA 12 Y.O. | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.

CAOL ILA 12 Y.O.

  • Subiektywne wrażenie


  • CAOL ILA 12 Y.O.

    Podobno położenie gorzelni Caol Ila jest najbardziej malownicze i dzikie spośród pozostałych destylarni. W okolicach roku 1880 dla pracowników zostały wybudowane niedaleko gorzelni mieszkania, które utworzyły małą wioskę. Istniała nawet mała kapliczka w której odbywały się niedzielne nabożeństwa. Wiele się od tamtych czasów zmieniło, ale Caol Ila zachowała swoją dawną atmosferę.

    Whisky Caol Ila ma wyraźnie wyczuwalny dymny i ziemisty (torfowy) posmak złamany nutą karmelu. Niestety, jako trunek nie zapada w pamięć. Jest używana głównie jako składnik mieszanek Johnnie Walkera. Być może będzie to zachętą dla chętnych do rozpoczęcia przygody z whisky single malt.
    Butelka 0,7 L, 43% VOL. Cena około 170 PLN.

wróć do katalogu