WHISKY

Logo Whisky Evenings, szklanka do whsiky

EVENINGS

Budynki destylarni Dufftown

Destylarnia Dufftown

SINGLETON SPEYCASCADE

Amerykanie mają tendencję do czynienia rzeczy bardziej przystępnymi. Łatwo łapie się taksówkę, łatwo podróżować, nawet jedzenie jest proste. Ta sztuka udała się im również z drewnem dębowym. Użyte w beczkach nadaje łagodniejszy smak whisky. Nie od dziś wiadomo, że im łagodniejszy smak, tym więcej potencjalnych chętnych. Rezultat to bardziej przystępna whisky. Koło się zamyka.

 

Dość prosta sprawa z tym delikatnym smakiem, więc coraz więcej destylarni sięga po beczki z dębu amerykańskiego. Jest on zwyczajnie łagodniejszy dla dojrzewającej w nim whisky. Jednocześnie coraz mniej destylarni chwali się, że używa dębu europejskiego. Głównie dlatego, że daje on bardziej intensywny i pikantny aromat, który nie każdemu będzie pasował… Singleton zaryzykował połowicznie. Postanowiono połączyć dojrzewanie w beczkach z dębu amerykańskiego i europejskiego. Taka łagodność z nutą szaleństwa.

No i nawet się to udało. Whisky nie jest zbyt słodka. Oczywiście czuć w niej wanilię, jabłka, trochę torfu a nawet orzechów. No i ten europejski dąb, który dodaje lekko pikantnego smaku. Moim zdaniem całość wypada ciekawiej niż Singleton Sunray, który będzie po prostu słodki i lekki. Wybierając między tymi dwoma zdecydowałbym się na SpeyCascade. Jest ciekawszy w smaku i nie czuć w nim, że to młoda whisky. W sam raz na nadchodzącą majówkę.

Butelka Singleton SpeyCascade

Subiektywne wrażenie

Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka

Butelka 0,7 L, 40% VOL. Cena około 140 PLN.

Poprzednia

whisky

Następna

whisky

Wróć do

katalogu

© 2017 Whisky Evenings