Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
LAGAVULIN 16 Y.O. | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.

LAGAVULIN 16 Y.O.

  • Subiektywne wrażenie


  • LAGAVULIN 16 Y.O.

    Lagavulin to trudna znajomość. Jedna z takich o których ciężko jest zapomnieć. Na początku jest się zmieszanym, ale im dłużej ta znajomość trwa tym bardziej człowiek się oswaja, aż do momentu w którym trudno sobie wyobrazić jak można było wcześniej nie spróbować.

    To właśnie cały Lagavulin. 16 lat leżakowania w beczce niedaleko plaży pozostawia silny posmak wodorostów i słonego atlantyckiego powietrza. Nie ma tu miejsca na nuty kwiatowe i miodowe. Lagavulin jest bardzo dymny, bardzo medyczny i bardzo treściwy. To smak, który może wprawić w zakłopotanie zwolenników whisky o lekkich nutach. Można go uwielbiać lub nie znosić – kiedy się jednak spróbuje to w obu wariantach staje się niezapomniany.

    Osobiście przekonywałem się dość długo. Początkowo stwierdziłem, że to zupełnie nie mój obszar smakowy – terra incognita, której wolałbym nie odkrywać. Kolejne próby zamieniły jednak moją niechęć w swoiste uznanie i podziw. Z pewnością nie jest to whisky na każdą okazję. Polecam ją jednak każdemu niezależnie od upodobań. Nie spróbować oznacza w tym wypadku nie odkryć.
    Butelka 0,7 L, 43% VOL. Cena około 280 PLN.

wróć do katalogu