WHISKY

Logo Whisky Evenings, szklanka do whsiky

EVENINGS

Budynki destylarni Glenfiddich zimą

Destylarnia Glenfiddich

GLENFIDDICH 12 Y.O.

Noworoczne postanowienia dobrze jest przypieczętować. Chociażby po to żeby odpowiednio zacząć. Potem będzie można wspominać udany początek nawet jeśli w postanowieniu nie wytrwamy.

 

Ponieważ tegoroczna zima jest (póki co) dla większości szara i brudna, proponuję coś w odcieniach wiosenno - letnich. W trawiasto zielonym opakowaniu znajdziemy Glenfiddich – whisky lekką, słodką i owocową, z aromatami kwiatowymi. Wiosna w pełni. Glenfiddich Special Reserve 12 Y.O. to najbardziej dostępna wersja. Istnieje także bardziej torfowa Glenfiddich Caoran Reserve (dojrzewająca w beczkach z regiony Islay) oraz Glenfiddich Solera Reserve (dojrzewająca w 3 rodzajach beczek, kupażowana w kadzi z dębu europejskiego - Solera).

 

Spotkałem kiedyś pewnego bardzo zmęczonego gentlemana, który unosząc z wysiłkiem głowę znad baru stwierdził: „...wchodzi… ekhm, khm… bez popity…” O tyle trafna uwaga, że Glenfiddich najlepiej spożywać jest bez dodatków. Ewentualnie można ją rozcieńczyć wodą źródlaną. Każdy inny sposób będzie, delikatnie mówiąc, nierozsądny.

Butelka 0,7 L, 40% VOL. Cena około 140 PLN.

Opakowanie Glenfiddich 12 Y.O.

Subiektywne wrażenie

Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka

Poprzednia

whisky

Następna

whisky

Wróć do

katalogu

© 2017 Whisky Evenings