WHISKY

Logo Whisky Evenings, szklanka do whsiky

EVENINGS

Budynki destylarni GlenDronach

Destylarnia GlenDronach

GLENDRONACH 12 Y.O.

Istnieją whisky, które smakują po prostu. Nie są przesadnie porywające w smaku i nie można im wiele zarzucić, a mimo to zapamiętuje się je bardziej niż inne. Są zwyczajnie smaczne. Najczęściej otwarcie butelki zaskakuje bardziej, niż można było się spodziewać. Na plus oczywiście. GlenDronach to właśnie taki przypadek.

 

Whisky o aromacie sherry, słodkawa w smaku z miodowym, śmietankowym finiszem. I… tyle chyba wystarczy, żeby piło się ją łatwo i przyjemnie. Oczywiście są też inne śmietankowo – miodowe whisky, ale ta akurat bardziej zapadła mi w pamięć. To świetna whisky dla początkujących. Nie ma w sobie nic, co mogło by zniechęcać. Pijąc ją, można sobie wyobrazić, że siedzimy latem w lokalu z przytulnym ogródkiem i bez pośpiechu obserwujemy otaczający nas świat. Jest w sam raz ciepło, wieje przyjemny wiatr, nigdzie nie musimy iść. Obrazek prawie jak z włoskiej prowincji. Kto mógłby tego nie lubić? Oto cały GlenDronach.

 

Gorzelnia mieści się w dolinie Forgue przy miasteczku Huntly. Licencję uzyskała w 1826 r. Podobno James Allardice podczas promowania GlenDronach poznał dwie damy lekkich obyczajów, którym tak spodobała się jego whisky, że pomogły mu zdobyć „dobrą reputację” w pubach na głównym trakcie edynburskiej starówki. Nie od dziś wiadomo, że najlepsza reklama to reklama z polecenia znajomego. Dołączam się i również polecam.

Opakowanie GlenDronach 12 Y.O.

Subiektywne wrażenie

Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka

Butelka 0,7 L, 43% VOL. Cena około 160 PLN.

Poprzednia

whisky

Następna

whisky

Wróć do

katalogu

© 2017 Whisky Evenings