WHISKY

Logo Whisky Evenings, szklanka do whsiky

EVENINGS

Budynki Destylarnia Dimple - House of Haig

Destylarnia Dimple - House of Haig (źródło: Wikipedia, lic. CC)

DIMPLE 15 Y.O.

Wystarczyło wymieszać trochę Glenkinchie, Linkwood oraz jakieś trzydzieści innych gatunków whisky i voilà – mamy Dimple. Oczywiście potem zamknięto tą miksturę na 15 lat w dębowych beczkach.

 

Zwartość butelki, którą ostatnio otworzyłem spotkała się z beczką mniej więcej w czasie, kiedy moją głowę zaprzątało głównie wyrywanie się z domu na całonocne imprezy. Dimple powstało 1888 roku pod skrzydłami Johna Aloysiusa Haiga. Dziś uważana jest za czwartą najpopularniejszą whisky na świecie. Produkowana jest w najstarszej destylarni w Szkocji - The House of Haig.

 

Nazwa Dimple pochodzi od kształtu butelki, charakterystycznej karafki z wgłębieniem (po ang. dimple). Złota siateczka oplatająca butelkę, miała pierwotnie chronić korek przed wypadnięciem podczas transportu morskiego. Dziś przypomina o wielowiekowej tradycji destylarni rodu Haig. Dimple to smak zdecydowanie łagodny. Przenikają się nuty karmelu, kwiatów i orzechów. Wykończenie jest torfowe. Całość kompozycji wypada bardzo dobrze. Dimple ma swój unikalny charakter i zdecydowanie brak jej „nijakości” co należy traktować jako dużą zaletę. Niezdecydowanym polecam.

Butelka 0,7 L, 40% VOL. Cena około 180 PLN.

Opakowanie Dimple 15 Y.O.

Subiektywne wrażenie

Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka
Przyznana szklaneczka

Poprzednia

whisky

Następna

whisky

Wróć do

katalogu

© 2017 Whisky Evenings