Warning: Creating default object from empty value in /home/users/szychowski/public_html/we_pl/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
CRAGGANMORE 12 Y.O. | Subiektywnie o whisky | Whisky Evenings
Szukasz informacji o whisky? Whisky Evenings to bardzo subiektywny przewodnik po świecie whisky dla każdego, kto chciałby poznawać, odkrywać i degustować.

CRAGGANMORE 12 Y.O.

  • Subiektywne wrażenie


  • CRAGGANMORE 12 Y.O.

    Oficjalny zwycięzca w pojedynku z Bunnahabhain. Obie stały na stole przy czym Bunnahabhain cieszył się zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem. Oczywiście mam świadków.

    Cragganmore to jedna z pierwszych gorzelni, która korzystała z tzw. pociągów „whisky special” – długich składów towarowych przewożących tysiące litrów whisky na południe Szkocji. W destylarni Cragganmore zachowano nietypowe miedziane chłodnice, które pozwalają na dłuższy kontakt oparów z miedzią. Otrzymywana whisky jest lekka i bardzo kwiatowa. Smak ma średnio treściwy, niezbyt dymny i niezbyt torfowy. Jest słodka, miodowo – korzenna. Jedna z lżejszych smakowo whisky, którą mogę z czystym sumieniem polecić każdemu. Szczególnie powinna smakować fanom Glenfiddich.
    Butelka 0,7 L, 40% VOL. Cena około 170 PLN.

wróć do katalogu